Algus…

projekti idee autorist…

Fotol olevast noorest fotohuvilisest Piret Kalamägi`st

(väljavõte vanast BLOG´ist, jaanuar 2010. a)

…jäädvustada loomulikku ilu meie ümber… see eelbab oskusi… tahet… kvaliteeti… head tehnikat… kui on huvi, tuleb anda võimalus sellega tegeleda…

FOTOGRAAFIA – seda on vaja õppida!

2009. aasta suvi… 11. juunil osales Ambla valla 16-liikmeline esindus XII Järvamaa Noortepäeval… Paljude töötubade seast osutus ühe seltskonna jaoks väljavalituks Kose ANK fotostuudio poolt läbi viidud töötuba … Meie noortes tekkis huvi ja soov ka ise fotograafiaga tegeleda… Siit sündisid ka esimesed koostöö sammud kosekatega – minul tarvitses olla vaid õigel ajal ja õiges kohas, et noorte omaalgatust toetada:)

Ka mind hakkas fotograafia üha enam huvitama! (olen ju vana harrastusfotograafi tütar!). Eredalt on meeles mulle Piretiga koos veedetud tunnid fotoaparaadi seltsis… parimaks kogemuseks jääb aga “Maatüdrukute” retro-stiilist fotosessioon… Tean, et sellised tulihingelisi fotosessioonide huvilisi on veel… Mulle, kui elukutselisele noorsootöötajale, sai sellest noorte tahtest uus ja põnev väljakutse…

Sündiski projekt “Fotondus – minu hobi”, mille eesmärgiks on pakkuda alates 13-26 aastastele noortele foto- ja multimeediaalast huvitegevust, mille käigus noored: *omandavad praktilise tegevuse käigus teadmisi ja kogemusi fotondusest stuudios, looduses, inimeste seas; *õpivad fotode töötlust ning koostama fotoportfooliot; *areneb koostöö teiste ANK-dega ning noorte omaalgatuslikkus ja vabatahtliku töö kogemus. Projekti kestus dets. 2009-15.mai 2010.

Nii see tegevus jätkus, Fotonduse projektist sündis jätkuprojekt “Noorte oma fotostuudio “VälkLamp” – miks mitte!?! Ja kes teab, mis veel edasi sündima hakkab!

Seega hea noor, kui sul on ideid ja ettepanekuid, siis on need oodatud!…. sest kõik head ideed sünnivad VÄLKLAMBIST! 🙂

Projektijuht

Annika Rohi

Postitas 05. november kell 08:12 teemal .
© 2019 Aravete Noortekeskus AM